توانمندی ها

توانمندیهای شرکت در حوزه تولیدات تجهیزات اطفاء حریق ، سینی و نردبان کابل و تابلوهای برق

واحد فنی مهندسی :

این واحد در حوزه تولید جعبه های آتش نشانی وظیفه طراحی اولیه و جانمایی تجهیزات آتش نشانی را در جعبه های مورد نظر بر عهده دارد .

در حوزه تابلوهای برق طراحی الکتریکی و جانمایی تابلو را مطابق با مشخصات خواسته شده کارفرما بر عهده دارد، همچنین نظارت بر مراحل ساخت و مونتاژ نهایی محصولات نیز جزو وظایف این واحد می باشد.

در بخش تولید سینی و نردبان کابل نیز این واحد موظف می باشد درخواست کارفرمایان محترمرا بررسی کرده و در صورت عدم مغایرت با استانداردهای بارگزاری روی سینی و نردبان کابل در خواست را به واحدهای مربوطه دیگر ارجاء می نمایند.

 

واحد طراحی مکانیکال :

 طراحی مکانیکال در تولید تابلوهای برق شامل طراحی ساختار تابلوها به صورت سه بعدی ، طراحی نقشه گسترده تابلو جهت ساخت و محاسبات تنش ها و استقامتهای مکانیکی تابلوها میباشد.

این واحد در تولید جعبه های آتش نشانی کاملاً شبیه به حوزه تولیدات تابلو برق ، عمل کرده و مواردی چون

طراحی ساختار جعبه ها به صورت سه بعدی

طراحی نقشه گسترده جعبه ها جهت ساخت  

محاسبات تنش ها و استقامتهای مکانیکی جعبه ها

همچنین محاسبات لازم جهت انتخاب فشار کاری مناسب ، نحوه انجام تستهای هیدرواستاتیک و به کارگیری تجهیزات مربوط به سیستم ، بر عهده دارد.

واحد طراحی الکتریکال :

این واحد در تولید تابلوهای برق فعالیت دارد و وظایفی مانند طراحی مدارهای تک خطی ، سه خطی ، کنترل و جانمایی تجهیزات داخلی تابلوها  ، محاسبات سطح مقطع شینه ها بر اساس شریط محیطی ، محاسبات سطح مقطع کابلها و محاسبات اتصال کوتاه بر عهده دارند .

واحد فلزکاری :

ابتدا ورق آهن روغنی توسط گیوتین برش داده میشود . ابعاد برش متناسب با نوع تولید بوده و در ابعاد استاندارد و از پیش تعیین شده صورت میگیرد. برشهای داخلی و شکافها با استفاده از دستگاههای هوشمند و مکانیزه CNC و به کمک پرسنل مجرب شرکت انجام میگیرد .

ورقهای خام که مراحل اولیه برش و پانچ کاری را پشت سر گذاشته اند با استفاده از دستگاه CNC خم کاری شده و شکل نهایی خود را پیدا کرده و تبدیل به فریم خام میشوند.

در تمام مراحل فوق نظارتی دقیق و مستمر بر ساخت قطعات مختلف وجود دارد و در پایان هر فرآیند تست نمونه ای بر روی فریم انجام میگیرد . در آخرین مرحله از واحد فلزکاری ، نقاط مورد نیاز فریم توسط دستگاههای بسیار پیشرفته جوش Co2 به هم متصل میشوند .

با توجه به موارد ذکر شده شرکت ارشک صنعت توجه ویژه ای به مراحل ساخت تجهیزات دارد .در این راستا نوسازی و بروز رسانی کلیه ماشین آلات مستقر در خطوط تولید از برنامه های ویژه مدیران این مجموعه بوده و  بی شک بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته CNC  تضمینی است برای حفظ کیفیت بالای کلیه محصولات تولیدی این شرکت

واحد رنگ و شستشو :

واحد رنگ آمیزی شامل دو مرحله اصلی شستشو و نقاشی می باشد ، در مرحله شستشو ، تابلوها و جعبه های آتش نشانی به روش غوطه وری مراحل چربی زدایی ، زنگ زدایی و فسفاته را پشت سر می گذارند ، در این مرحله Ph کلیه وان ها توسط سیستم های اندازه گیری دیجیتالی کنترل می گردد.

در مرحله بعد ، تولیدات به خط رنگ آمیزی منتقل شده و با استفاده از روش پاشش پودر الکترواستاتیک و پخت در کوره رنگ آمیزی می شوند در این مرحله نیز کلیه مراحل عملیات شامل دمای کوره ، ولتاژ تفنگهای پاشش و ضخامت پاشش توسط دستگاه های اندازه گیری مورد کنترل قرار می گیرند.

این شرکت توانایی رنگ آمیزی کلیه محصولات را با تنوع رنگی بسیار بالا دارا می باشد .

واحد مونتاژ :

عملیات مونتاژ در مرحله نهایی آماده سازی تابلوها و جعبه های آتش نشانی و قبل از تست و بارگیری میباشد ، این عملیات با دقت کامل توسط پرسنل متخصص انجام میگیرد. در این مرحله در حوزه تولید تابلوهای برق کلیه تکنسین ها مطابق با نقشه هایی که از قبل توسط واحد طراحی الکتریکال در اختیار آنها قرار داده شده اقدام به مونتاژ تابلوها مینمایند . در این مرحله تلاش خواهد شد تا با استفاده از بهترین و به روز ترین تجهیزات کیفیت عملکردی تابلو تا حد بسیار بالایی افزایش یابد بعد از اتمام مونتاژ کلیه مراحل توسط پرسنل کنترل کیفیت مورد تست و ارزیابی قرار میگیرند.در حوزه تولید جعبه های آتش نشانی نیز پس عملیات رنگ کاری ، کلیه قسمت های مختلف جعبه ها اعم از قفل ها ، لولاها ، قرقره ، قطعه نگهدارنده قرقره(لچکی) بر روی جعبه مونتاژ می گردد.

واحدکنترل کیفیت :

کنترل کیفیت در شرکت ارشک صنعت در سه بخش مجزا انجام می پذیرد:

 • کنترل مواد اولیه
 • کنترل فرآیند ساخت
 • کنترل نهایی محصول تولیدی

پس از پایان هر مرحله ، تستها و بازبینی بر روی تولیدات صورت میپذیرد و گواهی تایید مبنی بر اجازه ورود به واحد بعد صادر میگردد. این شرکت توانایی انجام تستهای ذیل ، نسبت به تابلوهای برق مونتاژ شده را داراست :

 • آزمایش روتین تست مطابق IEC
 • تست مدار فرمان
 • تست اتصال بدنه
 • تست مدارات اندازه گیری
 • تست عملکرد
 • تست رنگ

جدای از عملیات کنترل کیفیت مربوط به تولیدات کارخانه که تقریباً بر روی تمامی محصولات به شکل یکسان انجام میگیرد ، هر گروه محصول به طور جداگانه و در شاخه تخصصی مربوطه نیز مورد تست و کنترل کیفیت قرار میگیرد . در مورد سیستمهای اطفاء حریق کلیه تجهیزات مطابق استاندارد های NFPA ، تحت آزمون تست هیدرواستاتیک (2/1 فشار کاری ) قرار میگیرند . در صورت نیاز کارفرما امکان انجام دوباره تست برای تمامی محصولات امکان پذیر می باشد .

contact us

 • دفتر مرکزی:

  تهران ، بلوار اشرفی اصفهانی ، ابتدای خیابان مخبری ، پلاک 10 ، طبقه سوم واحد 13

  دفتر بخش بازرگانی (باسداکت) :

  تهران ، سعادت آباد ، بلوار سرو غربی ساختمان سرو ناز طبقه دوم واحد 13

  کارخانه تهران: 

  کیلومتر 30 جاده ساوه ، سه راه آدران ، شهرک صنعتی نصیرآباد ، خیابان سرو 9

  کارخانه تبریز: 

  تبریز ، کیلومتر 8 جاده تهران ، نرسیده به سه راهی اهر ، کوی صنعتی مخترع

  تلفن : 

  021-44460169

  خط ویژه باسداکت: 44616196-021

  ایمیل:

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید